Archiwum 2012 |

Archiwum 2012

karate rzeszow archiwum 

 Kaśka PIERWSZA w Mielcu!!!

Mielec 2012 Karate

W dniu 8 stycznia 2012 w Mielcu odbył się Noworoczny Turniej Kata Karate Kyokushin. Nasz Klub reprezentowali: Kadeci – Alan Guzek, Jakub Mazur, Michał Dronka, Maciej Papciak, Cieślachowski Bartosz, Dyrda Hubert. Młodzik – Piontkowski Paweł oraz Senior – Mocek Katarzyna. Dla Kadetów był to pierwszy start w Turnieju poza DOJO. Alan i Kuba zakwalifikowali się do II tury. Paweł Piontkowski w swojej kategorii wiekowej 1998 – 96 (w której był najmłodszy) wszedł do II tury jednak mały błąd w kata Gegisai Dai spowodował, że znalazł się poza podium. Katarzyna Mocek w swojej kategorii nie miała sobie równych i zajęła I miejsce po wykonaniu Sushiho w II turze.


PIERWSZY SPARING W 2012 ZA NAMI.

Sparing Karate Rzeszów - 11.01.2012W dniu 11 stycznia 2012 w Naszym DOJO przy ul. Poznańskiej w Rzeszowie odbył się pierwszy w tym roku sparing międzyklubowy. Zaproszenie przyjęło 10 Klubów, jednak pojawiły się reprezentacje zaledwie trzech: PFKK Krosno, OYAMA Jasło oraz SHINKYOKUSHIN Leżajsk. Łącznie ponad trzydziestu walczących, przez godzinę czasu. Walki odbywały się w wymaganych ochraniaczach na goleń + stopę oraz dłonie. Nie odnotowaliśmy żadnych poważniejszych kontuzji. Mamy nadzieję, że w lutym uda się zorganizować kolejny taki sparing i weźmie w nim większa liczba zawodników. Zapraszamy do Rzeszowa już 28 stycznia na OPEN CARPATHIA KYOKUSHIN CUP !!!


ZASADY POWOŁYWANIA KADRY NA M.E. I M.Ś.

Uchwała dotycząca powoływania kadry narodowej na mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy z narady B.C. w Kielcach. Wybór kadry musi odbywać się na czytelnych i obiektywnych zasadach. Jednogłośnie podjęto Uchwałę, że turniej kwalifikacyjny jest najważniejszą imprezą w wyborze zawodników. W tym roku turnieje odbędą się; 17 marca Mistrzostwa Shinkyokushinkai Polish Open na Śląsku i w Opolu dnia 29 września.


SEMINARIUM DLA INSTRUKTORÓW.

Seminarium Karate EłkW dniach 21 i 22 stycznia w Ełku reprezentanci Naszego Klubu uczestniczyli w treningach prowadzonych przez Shihan Remigiusza Karpińskiego. Były to intensywne treningi z naciskiem na Kihon i Kata. Mamy nadzieję, że kolejnym razem nie tylko dwóch instruktorów z Klubu zdecyduje się na wyjazd.

 


 

Egzamin na stopnie KYU.Egzamin Karate Rzeszow W dniu 27 stycznia w Naszym DOJO odbył się Egzamin na stopnie Kyu. O 17.00 dzieci i 19.30 młodzież i dorośli. Jak zawsze shihan Remigiusz Karpiński był wymagający i z egzaminowanych wylał ostatnie poty.  Z uwagi że OPEN CARPATHIA KYOKUSHIN CUP, który organizowaliśmy dzień później nie wszyscy przystąpili do egzaminu aby zachować siły na Turniej. Wszystkim, którzy pozytywnie zaliczyli egzamin gratulujemy !!!

Zdjęcia z egzaminu 27.01.2012


  OPEN CARPATHIA KYOKUSHIN CUP 2012

Carpathia 2012Jest Nam niezmiernie miło poinformować, że kolejna edycja tego Turnieju już za nami. Mimo wszystko najważniejsze jest to, ze po raz kolejny nie odnotowaliśmy poważniejszych kontuzji!!! W Turnieju wzięło udział 140 zawodników z 25 klubów reprezentujących 11 federacji KARATE: SHIN, SOSAI, OYAMA, TEZUKA, KAN, PFKK, IKO, TATSUSHIMA, KWF, IFK, SEIDO. Nasi zawodnicy w klasyfikacji Drużynowej zajęli II miejsce.

Więcej…


 Trening z Shihanem Karpińskim

Trening Karate Rzeszów

 W piątek 7 grudnia w Naszym DOJO odbył się kolejny trening z shihanem R. Karpińskim. Trening poświęcony był przygotowaniu do egzaminu na stopnie DAN oraz Kyu dla senpai z Naszego Klubu z sekcji w Rzeszowie i Łańcucie. Na 4 godzinny trening składało się: kihon, ido-geiko oraz kata. Jest to pierwszy trening przygotowujący, kolejny 11 stycznia przed Carpathią.

 Zobacz zdjęcia 


 

 W Tarnowie Ania I miejsce, Kazik i Mariusz III miejsca !!!

Zawodnicy Karate Shinkyokushin Rzeszów

W dnia 8 grudnia w Tarnowie odbyły się Mistrzostwa Międzyklubowe Karate Shinkyokushin, w zawodach wzieło udział około 300 uczestników. Nasz klub reprezentowali: Anna Kawa, Edyta Rogoż, Mariusz Babicz, Miłosz Kopyciński,Kazimierz Gębala. Miłosz został zaskoczony przez przeciwnika i przegrał swoją pierwszą walkę. Edytka wygrała swoją walkę w repasażową, po 10 minutach przerwy miała kolejną walkę w której niestety uległa bardziej doświadczonej zawodniczce. Mariusz i Kazik zajęli po kilku zaciętych walkach 3 miejsca w swoich kategoriach. Ania wygrywając z wszystkimi przeciwniczkami dotarła do finału w którym spotkała się z bardziej utytułowaną Martą Lubos z Tarnowskich Gór. Ania jednak nie przejęła się doświadczeniem Marty i udowodniła, że w tym Turnieju jest Najlepsza. Ania I miejsce, Kazik i Mariusz III miejsca!!!
Wszystkim zawodnikom GRATULUJEMY!!!


 Egzamin dla grup dziecięcych

Egzamin Karate Shinkyokushin Rzeszów

W piątek 8 grudnia w Naszym DOJO odbył się egzamin dla grup dziecięcych. Z uwagi na przeziębienia i inne niedyspozycje wzięło w nim udział tylko 72 adeptów Karate.Egzamin odbył się w dwóch grupach z podziałem na wiek.O 10:00 dzieci do 10 roku życia i o 14:00 dzieci powyżej 10 roku życia.Jak zawsze Shihan Karpiński przygotował dla dzieciaków nowy zestaw ćwiczeń w których zdający musieli się wykazać zwinnością, kondycją oraz przygotowaniem fizycznym. Część techniczna pozwalała ocenić przygotowanie Naszych podopiecznych do egzaminu. Okazało się ze dwie osoby będą musiały poprawić egzamin kolejnym razem.

Zobacz zdjęcia


 

 

strzałka do góry